Divis Marika

Marika Divišová - dirigent

... naše šéfová, dirigentka, bezedná studnice dobré nálady a inspirace.

Pocházím z umělecké rodiny a jak já, tak i mí 2 mladší sourozenci pokračujeme v této rodinné tradici.

Vystudovala jsem jednak Střední uměleckoprůmyslovou školu v Košicích (obor keramika - plastika) a poté ještě Konzervatoř Praha, kde jsem u profesorky Tattermuschové končila v roce 1991 absolutoriem obor operní zpěv.

Jsem dramatický soprán, takže "můj part" je např Aida, Carmen apod, ale díky mému rozsahu (přes 3 oktávy) je můj záběr daleko širší.

Po několikaleté sólové koncertní činnosti (v tuzemsku i v zahraničí) mne situace v české kultuře zcela odradila od koncertování a okolo roku 2000 jsem se naplno začala věnovat pedagogické činnosti - jak v oblasti výtvarné, tak zejména hudební.

Začalo to nenápadně - obraceli se na mne jak kolegové z branže, tak amatéři se svými hlasovými problémy (se kterými jsem jim dokázala pomoci) a než jsem se nadála, tak se z toho stalo životní poslání. Byla to pro mne o to větší výzva, neboť jsem se stále častěji setkávala i se studenty, kteří již během studia měli vážné hlasové problémy.

Působila jsem jako hlasová poradkyně v několika sborech, věnuji se individuální výuce zpěvu, vedu výtvarné kurzy, ...

Ze všech pracovních povinností mám však nejraději "svoji" vokální skupinu neboť v ní jsou skvělí lidé, výborní zpěváci a dnes již i moji přátelé.

CHYSTANÉ KONCERTY

1.10.2021 19:00
Chlumec nad Cidlinou, Riegrova 236, MěKS Klicperův dům Vstupenky ZDE

15.10.2021 20:00
Olomouc, Horní nám. 424, REDUTA (Moravská filharmonie) Vstupenky ZDE

16.10.2021 19:00
Katowice, Plac Sławika i Antalla 1, Mędzynarodowe centrum kongresowe Bilety TUTAJ

Naše propagační CD
Od června 2013 jsou zde dostupná naše první 2 průřezová CD