Co nás čeká ...

... tak co budeme dělat letos ... :-)

  • zpívat
  • nacvičovat nový repertoár ... tentokráte sáhneme do archivu a oživíme jak muzikálovpu klasiku, tak připravíme několik lidových písní ze zlatého fondu naší "fonotéky" ...
  • léto 2017 bude patřit jednak letnímu soustředění, ale ještě před tím využijeme pozvání z našeho turné po Německu a s Voices vyrazíme na 4-denní turné, opět v okolí Frankfurtu.
  • pokusíme se sehnat dostatek financí na natočení dalších skladeb Voices
  • no a budeme se na vás těšit na některém z našich koncertů ...

 

Co se již událo ...

Podzim 217

Brrr, ... počasí moc nepřeje, ale zkoušíme pilně....

Léto 2017

Máme za sebou pár nových "štací" (Ostrava, Havlíčkův Brod, Tursko, Liberec) a podle ohlasů to vypadá, že se budeme mít kam vracet. Je to krásný pocit, když slyšíte nejen potlesk, ale i nadšené ohlasy po koncertě a pozvání "příště"...
Kromě toho jsme s VOICES vyrazli na krátké turné do Německa (loňská setba přinesla úrodu), takže jsme během prodlouženého víkendu absolvovali 4 koncerty. Byl to emocionální i fyzický "masakr", ale bylo to fajn.
No a samozřejmě letní soustředění kousek od Chlumce nad Cidlinou bylo super - vyšlo nám počasí, prostředí ranče bylo velmi přívětivé, prostor a čas pro nácvik nových skladeb byl také, takže jsme se činili (což doufám budete moci posoudit sami při našich koncertech).

Jaro 2017

No, .. jaro ... hned v lednu nás čekal krásný koncert v hotelu Internacional, takže jsme si ani moc neodpočinuli :-). Byl to náš koncert výroční (150.), takže jsme si pozvali všechny naše bývalé členy, sponzory, kamarády, rodiny, ... a bylo to fajn.

Kromě toho jsme šířili naši slávu i mimo území ČR, neboť co by to bylo za Mezinárodní konferenci skalničkářů, kdybychom na ní nevystoupili - takto nás mohli slyšet účastníci od Japonska, Austrálie a Nového Zélandu, přes Asii, Evropu až po USA a Kanadu.


Advent 2016

10 adventních koncertů ... to tady ještě asi nebylo. Začalo to již v "předvečer" prvního adventního víkendu v Satalicích a skončilo recitálem Daria Bešireviče "v předvečer" Štědrého dne. 
Uffff, ... bylo to náročné, ale krásné - pro nás a doufáme, že i pro naše posluchače.
Příští rok bude jubilejní, 10., tak doufáme, že bude stejně tak vydařený jako rok končící.
Krásné svátky a do roku 2017 vše dobré !!! 

Podzim 2016

Jedno podzimní víkendové soustředění v Jižních Čechách a příprava na advent.

Léto 2016

Hlavní nápor letošního roku byl ale směřován na naše čtvrté zahraniční turné - letos jsme zamířili do Německa. V okolí Frankfurtu se nám díky osobním kontaktům Svena Ofnera dohodnout 4 koncerty a všechny dopadli v zásadě báječně. Osobně nás nejvíce překvapilo neuvěřitelně pozitivní publikum - přestože se jeho věkový průměr pohyboval okolo 70 let, tak dokázalo potleskem, pískáním, dupáním, ... vytvořit atmosféru rockového festivalu.

Jaro 2016

Rok 2016 jsme začali de facto charitativními koncerty - nejprve u nás v Roztokách v Domově Alzheimer, pak velká klasika v Sadské (zde si Marika "střihla" i roli porotce na Festivalu), pak koncert v Písku (také na podporu sdružení Athelas)... Vše ale směřovalo k létu a našemu turné.


Prosinec 2015
Opět "velká klasika" - 3 koncerty celého tělesa + 1 koncert pánského uskupení Voices v hotelu Internacionál no a tradiční zakončení koncertního roku v Průhonicích (skvělé publikum, vyprodaný sál, po koncertě ohně na nádvoří, ....prostě PARÁDA). 

Podzim 2015
Hned po letních prázdninách jsme vyrazili do Vysokého Mýta podpořit projekt skvělé party nádherně "praštěných" dam, pro které nic není nemožné a svým entuziasmemdokáží své nevšední projekty dotáhnout do konce (což nám bylo velmi sympatické a naším koncertem jsme podpořili jejich projekt "stániny vyhlídky" :-). Kromě toho jsme měli i charitativní koncert v Písku, koncerty v Praze, .. no, .. "klasika"

Léto 2015
Letní týdenní soustředění jsme prožili na Šumavě, v krásné vsi Petrovice u Sušice. Přestože to byl jeden z děch "deštivých" letních týdnů, tak díky práci která nás čekala nám to až tak nevadilo. Samozřejmě jsme si našli čas i na výlety (Černé a Čertovo jezero, hrady Rabí, Kašperk a Velhartice, Sušice s rozhlednou Svatobor atd.), na kolo i na gurmánský zážitek v hospůdce "U Štěpána".
Naši "pracovní píli" můžete posoudit na některém z našich adventních koncertů na které jste srdečně zváni. 

Jaro 2015
Rok 2015 jsme zahájili cyklem recitálů našich menších uskupení - jak dámského uskupení "Cocktails", pánského "Voices", tak i našich sólistů a do prázdnin jsme stihli ještě 5 koncertů celého sboru (z toho 2 charitativních - v Neratově a v Sadské). Opět nás potěšilo vnímavé publikum oceňující naše výkony potleskem a slovy chvály. Měli jsme i skvělé květnové soustředění ve Větrovech u Tábora, ...  


prosinec 2014
Závěrečné "trio" velkých koncertů (Roztoky-Praha-Průhonice) jistě uspokojilo i ty nejnáročnější posluchače - pestrá paleta skladeb různých žánrů, obsazení, aranžmá, ... vytvářela velkou hudební kytici, kterou jsme se snažili předat s přáním krásného prožití svátků vánočních a všecho nejlepšího do roku 2015 každému z našich posluchačů.
Doufáme (a věříme), že se nám tento záměr podařil.

podzim 2014
Zvládnout šest samostatných recitálů našich sólistů byl oříšek nejen pro účinkující, ale i pro "technické zajištění" :-). Vše se ale podařilo a naší hosté mohli slyšet jak individuální výkony našich skvělých sólistů, tak výkony menších uskupení - ženské kvarteto či mužský oktet "The Voices". Každý koncert jiný, ale výkony vždy přesvědčivé. Těšíme se, že na tyto akce navážeme podobnou sérií i v budoucím roce.

2.10.2014
Praha - dobrá věc se podařila a na charitativním koncertu u Apolináře jsme nejen bezezbytku zaplnili kapli ústavu, ale hlavně se nám podařilo vybrat krásnou částku přesahující 27.000 Kč. Celý výtěžek akce byl věnován na podporu tohoto ústavu. Je nám jasné, že v celkovém rozpočtu to je jistě jenom malá "kapka", ale věříme, že i takováto "kapka" může pomoci tam, kde je třeba. Naší odměnou pak byl bouřlivý potlesk a krásná slova díků.

červenec 2014
Slovensko - naše turné se mimořádně vydařilo:
- 4 koncerty a každý s velkým ohlasem,
- několik náročných, ale úžasných výšlapů jak v oblasti Slovenkého ráje, tak Vihorlatu
- jízda a na koni a nesmírně pohostinná rodina Stana Hudzíka
- večerní posezení - víno, zpěv, tanec, ...
- šťastný návrat celého tělesa
Laťka je proklatě vysoko a uvidíme, jestli se ji podaří nějakým dalším turné překonat.

7.6.2014
Roztoky - náš cyklus roztockých představení jsme završili velkým koncertem v hotelu Academic. Opět skvělá atmosféra, skvělé publikum a pro nás - vystupující dobrý pocit z rozdané radosti.

3.6.2014
Roztoky - Judita Škodová (jinak naše krásná a mladá cellistka) nám všem (včetně své maminky) připravila skvělé překvapení. To, že "Bacha na cello" zvládá bravurně jsme si již zvykli, že si ráda zazpívá se sborem také, ale že její prémiérový sólový zpěv bude tak parádní ... to čekal málokdo. A když k tomu přidala i hru na piáno, tak mnohým údivem "padala čelist" :-). A její hosté ??
- Tomáš Goll, Klárka Štoková, dívčí kvarteto a jako bonus smyčcové kvarteto Juditiných přátel = skvělý hudební zážitek završujíci náš recitálový cyklus.
Těšte se na podzim - pro velký úspěch plánujeme pokračování !!! 

27.5.2014
Roztoky - oho, ... mladý a neklidný Dominik Jetel nejenže se svého repertoáru zhostil s velkou suverenitou, ale i fantastickou duchapřítomností. Kdo tam byl, tak jistě musí uznat, že na takto mistrně "odrepovaný" výpadek textů by mnohý profesionální zpěvák prostě "neměl koule". Jsme rádi, že "Domču" máme mezi sebou a věštíme mu velkou kariéru. Bravo !!

24.5.2014
Praha - Písecká brána byla téměř zaplněna posluchači, kteří si přišli poslechnout náš "rockový" koncert. Připravili jsme jim pěkné překvapení, protože jsem si s sebou přivedli jako předkapelu skupinu ARTVOX - jejich výborný melodický rock vlastní tvorby nám skvěle naladil posluchače na naše "MAKSovské pecky". Kdo nebyl, může jenom litovat, ... nebo .... 7.6. přijet do Roztok na derniéru tohoto koncertu.

20.5.2014
Roztoky - ryze mužský prvek z minulého týdne byl vystřídán něžnými ženskými tóny. No, .. něžnými ... Míša Břízová a její šansonový repertoár klasiků české i světové tvorby místy pěkně "mrazil". Nic to však neměnilo na tom, že Edit Piaf, Hana Hegerová či Petr Hapka a další mistři žánru by jistě Míše s uznáním zatleskali. Bonusem programu bylo i dívčí kvartet, který skvěle recitálový večer zpestřil.

13.5.2014
Roztoky - v útulném prostředí resaturace Čertův potok jsme zahájili minisérii čtyř recitálů našich sólistů a jejich hostů. Počáteční obavy o životaschopnost tohoto projektu rozptýlil již první "kus" - recitál Tomáše Trávníka. Suverénní projev (jak slova průvodního, tak pěveckého), výborně zvolený a koncipovaný repertoár, skvělý doprovod hudební i taneční (!!!) + hostující mužské okteto odměnili posluchači bouřlivým potleskem. Děkujeme a přijďte i příště !!! :-).

10.4.2014
Praha - malý kostelík na pražském Újezdě nás hostil již potřetí, ale tentokráte jsme zpívali netradičnímu publiku - "ajtíkům". Musíme však kostatovat, že všechyn ty řeči o tom, že "ajtíci" jsou divní suchaři s divným smyslem pro humor apod. jsou úplný blbosti :-). Byli jste skvělé publikum a děkujeme firmě AMON system s.r.o., že nám umožnila toto vystoupení realizovat !

5.4.2014
Kolín - náš (prví) kolínský koncert přilákal do krásné Židovské synagogy několik desítek diváků a jsem přesvědčen, že kdyby zdi mohli mluvit, tak s uznáním kostatují, že podpbných koncertů se tam doposud mnoho neodehrálo. Děkujeme a věříme, že si to u vás brzy zase zopakujeme.

4.1.2014
Radkov - ... naše srdeční záležitost a věrné publikum, které jsme mohli po překonání jistých administrativních bariér po roce a půl opět potěšit. Těšíme se na léto, protože se v Radkově chystáme uspořádat takový "open air" koncert, tak držte nám palce, ať se vše vydaří.


15.12.2013
Průhonice - slova díků organizátorům nemohou vystihnout realitu naprosto ojedinělého koncertu i péče o posluchače (koláčky, svařák na nádvoří, ohnivé koše, louče lemující cesty, ...). Stejně jako v minulých letech byly vstupenky dostupné pouze v předprodeji (během pár hodin byly zcela vyprodány) a věříme, že kdyby se do sálu vešlo o 100 lidí víc, tak bude zcela vyprodán také.

1.12.2013
Náchod - již ohlasy z našeho loňského koncertu dávali tušit, že letos nebudeme zpívat prázdnému kostelu, ale realita předčila všechna naše očekávání. Již dlouho před začátkem bylo spousta lavic obsazených a než jsme začali, tak se kostel naplnil "až po střechu" cca 550-600 posluchači. Náchod má úžasné obecenstvo a jenom doufáme, že se nám podaří "udržet laťku" i pro další rok. Velké díky panu starostovi a jeho týmu z radnice a taktéž panu děkanovi Partykovi za skvělou podporu !!!

26.10.2013
Roztoky -  skoro 180 posluchačů jasme se pokusili "unavit" naším 3,5 hodinovým galakonceertem ... a nepovedlo se to :-). Přes 30 skladeb sólových i sborových, tanec vicemistrů ČR a SR, virtuózní rockové violoncello v podání Honzy Skleničky, ... a přesto jsme museli ještě "dát přídavek". Věříme, že po tomto koncertu budeme i na domácí půdě nacházet "otevřené dveře".

14.9.2013
Vlašim - nás pohostila ve svém Muzeu Podblanicka a po koncertě jsme dostali pozvání na další akce. Děkujeme panu řediteli Cáderovi a jeho týmu za velmi milé přijetí i za slova pochvaly za naše výkony. Největší dík však patří skvělému publiku, které nás nechtělo pustit "z pódia" - věříme, že jim jejich potlesk budeme moci odměnit dalším koncertem v brzké budoucnosti.

3.-10.8.2013
Letní soutředění ve Stráži nad Nežárkou bylo skvělé - přálo nám počasí místní kuchyně, takže vyčerpávající nácviky skladeb jsme přežili v duševní i fyzické pohodě no a bohatý doprovodný program (pěšmo/cyklo/auto-výlety, koupání, večerní hry a soutěže, ...) byl každý den zdrojem skvělé zábavy.

1.6.2013
Neratov .... naše srdeční záležitost....
Skupině nadšených a obětavých lidí se daří dělat neuvěřitelné dílo a z Boží pomocí vystavěli v Neratově 2 chrámy - ten kamenný (oslňující svým pojetím a nádherou) a ten duchovní (v podobě chráněných dílen a obětavé komunity okolo). Našemu tělesu je vždy potěšením mít v Neratově koncert, neboť přes vytrvalý déšť se v kostele sešlo přes 100 lidí a vytvořilo opět báječnou kulisu pro naše vystoupení. Díky Zdenko, Vendulko i ostatní !!!

27.5.2013
Roztoky - máme za sebou již 2 koncerty - Tábor (100 zahraničních delegánů na mezinárodním setkání Rock Garden Society - skvělé ovace a nadšení) a Sadská (opět "zahajovací" koncert festivalu - stejně vřelé publikum). To hlavní ale přišlo nyní:
dorazila zásilka s "horkým zbožím" - naše 2 profilová CD jsou "doma" !!!
Kro máte zájem si nás poslechnout nejen na koncertě, ale i doma, v autě, na chalupě, ..., tak pište - CD vám zašleme a váš dar našemu tělesu ve výši 150,-Kč/ks (či více :-) nám pomůže v dalším rozvoji - připravujeme upgrade ozvučení, chystáme další zahraniční turné, ... 

9.2.2013
Velké Přílepy - letošní rok zahajujeme koncerty v atypických  prostorách - po betonové NTK jsme zpívali ve stodole :-). Přijali jsme pozvání paní starostky a naše vystoupení uzavíralo letošní masopustní rej ve Velkých Přílepech.
Ani vlezlá zima nezabránila nám ani divákům si koncert užít. Těšíme se na další pozvání do Přílep, kde jsme našli "mrazuvzdorné" a přátelské publikum.

2.2.2013
NTK - naprosto atypický prostor pro náš koncert (tzv. "Macocha" :-) a dva "sborové rekordy":

  • pekelně málo času na zvukovou zkoušku (cca 15 minut),
  • pekelně málo času na sbalení techniky a vyklizení prostor po koncertě (cac 20 minut).

Vše ale nakonec dopadlo skvěle - zpěváci zpívali s nadšením, hudebníci hráli jako o život a cca 170 diváků se bavilo. Z vystoupení máme i videonahrávku, tak až ji zpracujeme, tak ji "šoupneme" na Youtube. Děkujeme všem divákům - byli jste za skvělé publikum !!!


9.12.2012
Průhonice - nabízí se konstatování "tradiční čas, koncert, diváci, ohlasy, ...", které je ale nutné doplnit slovy "skvělá organizace, báječné publikum, úžasné prostředí, ...". Sněhová kalamita před koncertem a absolutně romantické prostředí zámku po koncertě - hořící ohně v koších, svařák, perníčky, bělostný sníh v areálu zámku, .... Už se těšíme na příští advent - díky Báro´s team !!!

2.12.2012
Náchod - skvělé publikum, skvělá spolupráce s vedením města i otcem Partykou z místní farnosti a skvělý koncert (neskromné tvrzení, ale opodstatněné následnými reakcemi - viz Reference). Radost dvojnásobná, neboť naše vystoupení si vyžádalo vedení města i pro příští rok - opět na první adventní neděli. Velké DÍKY Náchode !!!.

3.11.2012
"Ticho - natáčíme" - po mnoha měsíčních přípravách jsme začali natáčet. Naším cílem je v první etapě natočit cca 1/3 našeho repertoáru v profesionálním studiu a nahrávky prezentovat jak na CD (velmi žádaném našimi posluchači), tak na webu, FB, .... 
Tak držme si palce, ať se vše podaří a ať v létě můžeme našim fanouškům nabídnout i "trvalejší památku".

7.-14.7.2012
Francie - bomba. Během našeho koncertního turné po Normandii jsme měli 3 koncerty, každý byl trochu jiný, každý byl v jiných prostorách, na každém nám pršelo, ale obecenstvo bylo VŽDY skvělé a ohlasy byly VŽDY pozitivní - "Vive la France".

10.6.2012
Praha 1 - kostel sv. Salvátora. Někteří naši posluchači sice zamířili k "Salvátorovi" u Karlova mostu, ale počkali jsme na ně - dvě hodiny zpěvu a radosti z něj, od duchovních skladeb po Rolling Stones, sborový zpěv i sólové "kousky" no a ty děti !!! - Klárka, Evička i Viki to vyšvihly jako velcí profíci . Teď hurááá do Normandie a po prázdninách se těšíme na další sezónu.

6.5.2012
Sadská - kino, ... kino (???). Naprosto atypické místo (kde se zvukař pořádně zapotil) zcela naplnilo fantastické publikum svými projevy positivní energie. Přes 90 minut zpěvu ve prospěch festivalu Sadská - Ráj na zemi 2012 vyneslo přes 4.500 Kč - přesto jsme my stále dlužníky za bouřlivé ovace. Díky Hanko. díky Aničko, bylo nám potěšením !!!

21.1.2012
Praha 6 - Domov sv. Karla Boromejského. Překráský kostel sv. Rodiny a kromě skvělého obecenstva (které ho zcela zaplnilo), byl koncert unikátní tím, že díky kamerám a internímu přenosu jsme mohli zpívat ještě pro několik desítek posluchačů upoutaných na lůžko.

14.1.2012
Praha 6 - Břevnovský klášter. Tereziánský sál praskal ve švech a přes 200 posluchačů slyšelo pravděpodobně nejlepší koncert naší zimní sezóny. Děkujeme všem posluchačům za skvělé prostředí i následné recenze.

24.12.2012
Štědrý večer, 24.12. 2011, byl pro nás také večerem "koncertním". V kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze jsme měli to potěšení doprovázet zpěvem půlnoční mši, slouženou patriarchou Církve československé husitské, ThDr. Tomášem Buttou, Th.D. Inspirující pro nás byla hra dvorního varhaníka tohoto svatostánku, pana Bohumíra Rabase. Celou mši přenášel živě Český rozhlas 2 - stanice Praha a vy si ji díky moderním technologiím můžete poslechnout ze záznamu právě z archivu Českého rozhlasu ZDE.


11.12. 2011
Vokální skupina Marika Singers zpívala ve zcela vyprodaném Rytířském sále zámečku v Průhonicích. Opět skvělé publikum, opět výborná atmosféra, opět krásné prostředí a opět pokoncertní povídání na nádvoří "u loučí". Děkujemem Báře Kačmáčkové a jejímu týmu na organizaci a těšíme se na další koncerty.

4.12.2011
Vokální skupina Marika Singers v neděli 4.12. 2011 v 15:00 vystoupila v Lanškrouně na pozvání otce Zbigniewa Czendlika se svým adventním programem 2011 - "My jsme svět". Vystoupení přenášela živě TV NOE. (více informací na stánkách TV NOE ZDE)

V předvánočním čase soubor Marika Singers účinkoval také na výročním jednání Lions Clubu.

CHYSTANÉ KONCERTY

15.12.2017 19:00
Tursko, Křížovnická bašta

18.1.2018 19:00
Praha 6, Koulova 15 hotel International koncert VOICES

28.9.2018 19:00
Chlumec nad Cidlinou, Riegrova 236 MěKS Klicperův dům

Naše propagační CD
Od června 2013 jsou zde dostupná naše první 2 průřezová CD